بدن سالم ، ذهن سالم: راهنمای حفظ سلامتی در سال ۲۰۲۱

از آنجایی که به نظر می رسد اوضاع در سال ۲۰۲۰ تا سال ۲۰۲۱ در حال گسترش است ، زمان آن فرا رسیده است که با در نظر گرفتن سلامتی در دراز مدت شروع به کار کنیم.
درست مثل اینکه چطور ورزش کردن بیش از حد باعث بدتر شدن سلامتی شما می شود ، کمبود ورزش و فعالیت های تناسب اندام نیز به نوعی تاثیر منفی خود را برای ذهن و بدن انسان در پی دارد..
در واقع ، ممکن است شنیده باشید که می گویند نشستن روشی آهسته اما مطمئناً برای کاهش پتانسیل طول عمر شما است و امروزه بسیاری از ما کل نشستن را انجام می دهیم.

مقدمه : سلامتی و ورزش

با وجود بسیاری از ما که در خانه کار می کنیم ، شاید وقت آن رسیده است که سرمایه خود را برای توان جسمی و روحی خود شروع کنید.

اگر در خانه کار می کنید ، احتمالاً بیشتر از معمول نشسته اید ، در حالی که اگر در خانه گیر کرده اید و هیچ کاری برای انجام دادن ندارید ، وقت کافی برای انجام یک برنامه ورزشی دارید.

اکنون احتمالاً یکی از بهترین زمان ها برای انتخاب روال ساده در خانه برای حفظ تناسب اندام و تیز نگه داشتن ذهن شماست. با استفاده از این راهنما ، ما تمام مراحل کار را به شما ارائه خواهیم داد.

ما قبل از اینکه به توصیه های عملی تری بپردازیم که می توانید برای شروع تمرین ، لذت بردن از آن و تمرین موفقیت آمیز در شرایط قرنطینه استفاده کنید . و با چگونگی ارتباط تناسب اندام و سلامت روانی و چگونگی ورزش برای بدن انسان شروع خواهیم کرد.

همبستگی بین بدن سالم و ذهن سالم

همبستگی : بین بدن سالم و ذهن سالم

مجموعه کاملی از نقل قول های مردان فرهیخته تاریخ وجود دارد که درباره چگونگی کمک بدن سالم به دستیابی به ذهن سالم صحبت می کنند.

هنگامی که برخی از پیوندهای بین تناسب اندام و حدت ذهنی را پشت سر می گذاریم ، مورد دلخواه خود را انتخاب کرده و به خاطر بسپارید. قبل از پرداختن به جزئیات بیشتر ، باید گفت که فعالیت های بدنی از هر نوع تأثیر قابل توجهی بر سلامت روان شما دارد.

تناسب اندام عالی است ، اما وقتی شروع می کنید می توانید متوجه شوید که فقط چند دقیقه ورزش می تواند برای افزایش آگاهی ذهنی خود کافی باشد ، که به نوبه خود روحیه مثبت تری را ایجاد می کند.

پیاده روی سریع می تواند از بروز برخی از مشکلات بهداشت روان جلوگیری کند و اگر کمی برایتان سخت است ، می تواند معیارهای کیفیت زندگی خود گزارش داده را بهبود بخشد.

این به معنای این نیست که ورزش یک راه حل برای این مشکلات است ، یا جایگزینی برای کمک پزشکی یا درمانی است. ورزش فقط یک چیز دیگر است که می توانید امتحان کنید و ممکن است چشم انداز شما را نسبت به زندگی روشن کند.

این مسئله به ویژه در مواردی اتفاق می افتد که مشکلات روحی و روانی شما به دلیل عزت نفس پایین یا مشکلات مربوط به تصویر بدن باشد ، که می تواند از طریق تغییر در سبک زندگی که باعث ایجاد تناسب اندام می شود ، کمک کند.

بنابراین ، اگر ورزش سریع ، غیر فشرده در حال حاضر تأثیر زیادی در سلامت روانی گزارش داده خود دارد ، پس کدام نوع ورزش بهترین است.

اگر در تمرینات تند مثل پیاده روی سریع نفس نفس می زنید ، این تمرین بی هوازی است. که می تواند برای استقامت قلبی و تناسب اندام کلی به عنوان بخشی از یک برنامه عادی مناسب باشد ، اما اگر فقط برای مزایای سلامت روان کار می کنید ، خوشحال خواهید شد که بدانید که این تا وقتی نفس نکشید باید بدوید.

در عوض سرعت خود را حفظ کنید تا از تبدیل ورزش هوازی به ورزش بی هوازی جلوگیری کنید.

یک آزمایش عالی این است که آیا شما می توانید در طول تمرین راحت با مردم صحبت کنید زیرا این نشانه ای است که اکسیژن شما را پس انداز می کند.

این مطالعه پیوسته نشان داد که تأثیرات مثبت فعال سازی تمرین هوازی با شدت کم تنها با نیم ساعت ورزش ، سه تا پنج روز در هفته ، در طی یک دوره ده تا دوازده هفته فعال می شود.

شروع به اجرای تناسب اندام

اگر هنگام شروع یک کار عادی هیچ تحرکی نداشته باشید ، احتمال اینکه به اندازه کافی به آن بچسبید تا بخشی از سبک زندگی شما شود ، بسیار کم است.

موارد زیادی وجود دارد که می توانید قبل از شروع تمرین انجام دهید که می تواند کمک کند.

اول اینکه ، شما باید از ابتدا شروع کنید. یکی از مطمئن ترین راه ها برای خرابکاری در تناسب اندام این است که قبل از تمرین آنقدر روی برنامه هایتان متمرکز شوید که هرگز به نتیجه نرسند. این به ویژه در مورد مواردی مانند قطعنامه های سال نو که بسیاری از افراد در اولین مانع سقوط می کنند ، وجود دارد.

بسیاری از ما قرار است در سال ۲۰۲۱ در خانه بمانیم. و بدن سالم و ذهن سالم خود را به دست آوریم. در غیر این صورت ، استفاده از تقویت کننده های عادت مثبت ، یک روش عالی برای داشتن انگیزه در هنگام شروع تمرین معمول است.

یک قاعده کلی این است که انجام کاری به مدت سی روز آن را تبدیل به عادت می کند و گرچه این کلمه معنای منفی دارد ، اما در واقع عادت های مثبتی داریم که هر روز مانند مسواک زدن یا غذا خوردن در زمان های مشخص انجام می دهیم. این کار را می توانید با ژورنال یا اقدامات دیگری انجام دهید که نحوه گفتگوی خود را بهبود ببخشد ، که فقط مونولوگ درونی شماست. هرگونه اقدامات مراقبه ای که به شما اجازه می دهد در مورد جایی که هستید ، کیستید و جایی که می خواهید فکر کنید و منطقی بیان کنید ، می تواند به عادات جسمی برای مدت طولانی تری ماندن کمک کند. داشتن جسمی سالم دستیابی به ذهن سالم را آسان می کند و لذا برعکس می توان همین را گفت.

فواید ورزش کردن

فواید ورزش کردن

همه ما می دانیم که ورزش برای ما خوب است. اما همه نمی دانند که چگونه برای ما خوب است.

مطمئناً ، شما توده عضلانی ایجاد کرده و چربی خواهید سوزاند ، که باعث تغییر شکل بدن و سلامت کلی شما می شود. اما در مورد مزایایی که مردم نمی دانند چطور؟ در مقاله اصول سلامتی بدن سالم و ذهن سالم و راهنمایی حفظ سلامتی در سال ۲۰۲۱ برخی از مزایای شناخته شده و مورد توافق را مرور میکنیم.

بنابراین شما می توانید درک کنید که چگونه ورزش بدن شما را تغییر می دهد و انگیزه بیشتری پیدا می کنید تا واقعا تمرینات ورزشی خود را در سال ۲۰۲۱ افزایش دهید.

۱- تقویت اندورفین

تا آنجا که به مزایای ثانویه ورزش مربوط می شود ، این یکی از شناخته شده ترین مزایای یک تمرین ورزشی است.

حتی اگر اصطلاحات خاصی مانند اندورفین یا سروتونین را نمی دانید ، تقریباً همه می دانند که ورزش همان مواد شیمیایی عصبی را که با شادی در ارتباط هستند آزاد می کند.

در حقیقت ، اندورفین مسکن بیولوژیکی خود شما است که وقتی با استرس روبرو می شوید آزاد می شود. با تمرین ، ما این مواد شیمیایی را در یک محیط کنترل شده آزاد می کنیم. بنابراین در واقع نیازی نیست که درد بگیرید تا از مزایای آن بهره مند شوید.

بسیاری از متخصصان فکر می کنند اندورفین به عنوان مواد افیونی طبیعت شناخته می شود زیرا باعث کاهش درد و استرس می شود. با انجام این کار ، اندورفین ها احساس سرخوشی ایجاد می کنند.

ممکن است شما در مورد سطح بالای دونده شنیده باشید و این اندروفین است که کار خود را انجام می دهد. متعصبان تناسب اندام اغلب به اصطلاح به اعتیاد به اندورفین اشاره می کنند که انگیزه ای برای ادامه کار است اما گرفتن طعم این ماده شیمیایی عصبی فقط می تواند مثبت باشد اگر شما بدن خود را بیش از حد تحمیل نکنید.

همه نمی توانند اندورفین را به همان روشی که دیگران می توانند احساس کنند. بنابراین یک عامل ژنتیکی در اینجا وجود دارد.

در حالی که ما در حال ذکر اندورفین هستیم ، لازم به ذکر است که ورزش می تواند سروتونین را نیز آزاد کند. سروتونین که اغلب “ماده شیمیایی شاد” نامیده می شود ، ارتباط عصبی را در سراسر بدن شما تسهیل می کند. با اطمینان از اینکه همه عملکردهای شما در یک صفحه هستند ، سروتونین احساس سلامتی مداوم ایجاد می کند و روحیه شما را تنظیم می کند.

کسانی که مبتلا به افسردگی بالینی هستند اغلب کمبود سروتونین در شیمی مغز آنها وجود دارد. و داروهای ضد افسردگی با افزودن مجدد سروتونین به سیستم شما این مشکل را برطرف می کنند.

۲- حافظه و قدرت مغز را بهبود می بخشد

اگر نوع فراموشکار هستید ، ممکن است با شروع یک تمرین منظم ، ذهن شما تیزتر شود.

ورزش به روش های مختلفی به حافظه شما کمک می کند ، بسیاری از آنها غیرمستقیم هستند. یک روال باعث افزایش مقاومت شما در برابر انسولین ، التهاب می شود. و باعث تحریک مواد شیمیایی فاکتور رشد می شود که سلولهای مغزی و عروق خونی بیشتری را به ساختار عصبی مغز شما اضافه می کند.

این به بسیاری از موارد کمک می کند ، از جمله حافظه و دقت در فکر. پیاده روی سریع یک ساعته دو بار در هفته ، یا تقریباً ۱۲۰ دقیقه ، برای تحریک این اثر مثبت کافی بوده است.

این در بیشتر توصیه های استاندارد برای فعالیت بدنی است که ۱۵۰ دقیقه در هفته مجاز است.

اگر مبتدی باشید ، می توانید به این اعداد برسید ، بنابراین بیش از حد خودتان را سخت نگیرید زیرا بیشتر از این که صدمه بزنید ضرر خواهید دید. ورزش همچنین در مواردی که ظرفیت حافظه شما را کاهش می دهد ، پیشگیری می کند.

به عنوان مثال ، سطح بالاتری از اکسیژن که در طول ورزش به مغز می رسد ، به شما کمک می کند تا دیابت را از بین ببرید. وقتی یک برنامه خواب منظم دارید ، همان عملکردهایی که به کاهش حافظه کمک می کنند نیز افزایش می یابند ، بنابراین زمان آن فرا رسیده است که دوباره یک ساعت خواب داشته باشید. 

۳- جلوگیری از افت شناختی

 

  1. استرس و اضطراب را کاهش می دهد

  2.  

 

https://theworkoutdigest.com/guide-to-keeping-healthy/ منبع :