راهنمای انتخاب سایز مناسب کفش

قبل از اینکه به تفکیک ، چارت سایزبندی کفش های هر کمپانی را بیان کنیم. لازم است شیوه صحیح اندازه گرفتن پا در خانه را که خیلی ساده و سریع هستش اموزش بدم.

در این عنوان ، به بیان سایزبندی کفش در برندهای ورزشی می پردازیم.

این جداول شامل کفش های مردانه ، زنانه و بچگانه در برندهایِ اسکچرز ، ریباک ، نایک ، آدیداس ، کاترپیلار ، نیوبالانس می باشد.

روش اندازه گرفتن پا در خانه

برای اینکار ابتدا می بایست بدون جوراب روی یک سطح صاف و سفت بایستید. یک برگه کاغذ بزرگتر از پای خود زیر پایتان قرار دهید و مماس با بلند ترین انگشت خود ( هر انگشتی که بلندتر است) یک خط افقی بکشید و سپس این کار را در انتهای پاشنه نیز انجام دهید (مطابق تصویر).

توجه داشته باشید که بهتر است اندازه گیری را در ساعات پایانی روز انجام دهید. چرا که بعلت فعالیت در طول روز و تجمع خون در آن پاها در بزرگترین حالت خود قرار دارند. و نیز ممکن است اندازه پاها یا یکدیگر یکی نباشد پس بهتر است پایی که بزرگتر است را اندازه گیری کنید.

علیرغم اینکه بسیاری از سایزها در برندهای مختلف به هم نزدیک هستند. با این وجود تولیدکنندگان با توجه به استایل و برند خود ، راهنمای انتخاب سایز مناسب کفش مخصوص خود را دارند.

لذا بعد از اندازه گیری سایز پای خود عدد بدست آمده را در جداول زیر که مطابق استانداردهای اروپا، امریکا و انگلستان و در دو ردیف زنانه و مردانه نشان میدهد (در ایران نیز از سیستم سایز بندی رایج اروپا استفاده میشود) قرار دهید.

 

انتخاب سایز مناسب کفش اسکچرز

چارت سایزبندی کفش های اسکچرز

انتخاب سایز مناسب کفش نایک