درمان افتادگی پوست صورت با 10 روش خانگی ساده

.درمان افتادگی پوست صورت و پیری زودرس عارضه ای است که ارتباط مستقیم با اعتماد به ‌نفس ما دارد.

ما در این مطلب قصد داریم برای شما در رابطه با درمان افتادگی پوست صورت صحبت کنیم. همچنین به شما بگوییم که چگونه می‌توانید با استفاده از روش ‌های خانگی پوست صورت افتاده خودتان را به حالت اولیه باز کرده‌اید.  با این کار شما میتوانید باعث جوان ‌سازی پوست صورت خود شوید.

توجه نمایید که افتادگی پوست صورت ممکن است که به دلایل گوناگونی صورت گیرد. همان‌ طور که ممکن است که همه شما بدانید کلاژن ماده ای تاثیر گذار می‌باشد که می‌تواند شادابی و شفافیت پوست را برای ما به ‌همراه داشته باشد. با بالاتر رفتن سن متاسفانه تولید کلاژن در پوست تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا می‌کند. همین موضوع می‌تواند باعث شود که پوست ما به ‌مرور زمان سفتی خودش را از دست بدهد و دچار افتادگی شود.

افتادگی پوست صورت عارضه شایعی است که می‌تواند مشکلات زیادی را با خود برای ما به ‌همراه داشته باشد. همچنین عوامل گوناگونی علاوه ‌بر افزایش سن روی تسریع روند افتادگی پوست صورت تاثیر گذار هستند. این عوامل شامل عوامل ژنتیکی و سوابق خانوادگی، استعمال دخانیات و انواع مختلف مواد مخدر، تغذیه نامناسب. همچنین استفاده بیش ‌از‌ حد از مواد خوراکی غیر طبیعی، کاهش و یا وزن شدید و یا ناگهانی میشود.

همچنین قرار گرفتن در معرض انواع مختلف مواد شیمیایی که باعث آسیب رسیدن به پوست می‌شوند. و قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید برای مدت‌ زمان طولانی در طول روز مانند کار کردن در شرایط خاص می‌توانند در نهایت باعث افتادگی پوست شود.

 

روش‌های خانگی و ساده که می‌توانند به درمان افتادگی پوست صورت کمک کنند 

 

 1. ماسک روغن ویتامین E
ماسک روغن ویتامین E
ماسک روغن ویتامین E

همان‌ طور که همه شما می‌دانید روغن ویتامین‌ E ویتامینی است که تاثیر بسیار زیادی روی جوان‌ سازی پوست ما دارد. این ویتامین به بافت‌ های عمق پوست شما نفوذ پیدا می‌کند و می‌تواند پوست صورت شما را سفت ‌تر کند و باعث درخشش و شفافیت آن شود.

همچنین استفاده از این ماسک می‌تواند تاثیر بسیار زیادی روی رادیکال‌ های آزاد پوست شما داشته باشد. شما می‌توانید این روغن را بدون هیچ ‌گونه مشکلی از داروخانه ‌ها تهیه کنید و با استفاده‌ی آن باعث جوان ‌سازی پوست صورت خودتان شوید.

 

 1. ماسک سفیده تخم‌ مرغ 
ماسک سفیده تخم‌ مرغ 
ماسک سفیده تخم‌ مرغ

روش دیگری که می‌تواند به شما کمک کند افتادگی پوست صورت خود را درمان کنید این است که یک عدد سفیده تخم‌ مرغ با یک قاشق عسل را مخلوط کنید.

این ماسک را یک بار در هر ده روز یک ‌بار استفاده کنید. این ماسک به شما کمک می‌کند تا حالت ارتجاعی پوست خودتان را باز پس گیرید و شادابی را به پوست صورت خود بازگردانید.

سفیده تخم‌ مرغ سرشار از پروتئین می‌باشد و رطوبت پوست شما را تأمین می‌کند.

 

 1. ماسک ماست

  ماسک ماست
  ماسک صورت ماست

ماسک صورت ماست نیز می‌تواند به شما کمک کند تا با استفاده از آن پوست خود را منقبض کنید. و باعث درخشش پوست خودتان شوید.

شما در این روش حدود دو قاشق غذاخوری ماست را با چند قطره آب‌ لیمو ترکیب کنید. محلول بوجو امده را روی پوست صورت خود بمالید و حدود ده دقیقه به ‌‌صورت مداوم پوست صورت خود را ماساژ دهید. بعد با آب ولرم پوست صورت خود را بشویید و آن را با حوله به نرمی خشک کنید.

 

 1. ماسک ژل آلوئه‌ورا
ماسک ژل آلوئه‌ورا
ماسک ژل آلوئه‌ورا

ژل آلوئه‌ورا جزء مواد دیگری است که تاثیر بسیار زیادی روی درمان افتادگی پوست صورت دارد.

این ژل قابلیت ارتجاعی پوست صورت شما را بازمی‌گرداند. و باعث رطوبت رسانی به پوست شما می‌شود. به‌ طور کلی استفاده از ژل آلوئه‌ ورا تاثیر بسیار زیادی در جوان‌سازی پوست شما دارد که این‌ موضوع شامل درمان افتادگی نیز می‌شود.

 

 1. ماسک آب ‌لیمو 
ماسک آب ‌لیمو 
ماسک آب ‌لیمو

روش ساده‌ی دیگری که می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در درمان افتادگی پوست صورت شما داشته باشد استفاده از آب ‌لیمو می‌باشد.

شما در این روش باید از آب لیموترش استفاده کنید و آن را روی صورت خود بمالید و بعد از ده دقیقه پوست صورت خود را با آب ولرم بشویید. این کار به شما کمک میکند تا بتوانید از فوایدی که آب ‌لیمو برای شما دارد بهره ببرید. اگر آب ‌لیمو پوست صورت شما را اذیت می‌کند آن را کمی با آب رقیق کنید.

 

 1. ماسک روغن زیتون 
ماسک روغن زیتون
ماسک روغن زیتون

روغن زیتون سرشار از ویتامین E و ویتامین A  می‌باشد که هر دوی این ویتامین ‌ها تاثیر بسیار زیادی در جوان ‌سازی پوست شما دارند.

همچنین این روغن شامل انواع مختلف آنتی‌اکسیدان ‌ها می‌باشد. آنتی اکسیدانهای موجود در روغن زیتون سلول‌ های پوستی شما را جوان‌تر نگه می‌دارند و از تنبلی و پیر شدن آن ‌ها جلوگیری می‌کنند. سعی کنید قبل ‌از استفاده روغن زیتون را از یخچال بیرون آورده و آن را در فضای آزاد قرار دهید تا روغن با محیط هم دما شود.

استفاده از این روغن به‌ صورت ولرم بسیار تأثیر گذار تر می‌باشد.

 

 1. ماسک عسل 
ماسک عسل
ماسک عسل

ماسک عسل از دیگر مواردی است که استفاده آن می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در درمان افتادگی پوست صورت داشته باشد. این ماده سرشار از آنتی ‌اکسیدان ها می‌باشد و به جوان‌ سازی پوست شما کمک می‌کند.

شما باید ماسک عسل را تهیه کنید، آن را روی پوست صورت خود بمالید و بعد از گذشته پانزده دقیقه آن را با آب ولرم بشویید و با حوله خشک کنید.

 

 1. ماسک محلول نارون 
ماسک محلول نارون 
ماسک محلول نارون

شما می‌توانید با استفاده از محلول نارون کوهی باعث جوان‌ سازی پوست صورت خود شوید و به درمان افتادگی پوست بپردازید.

شما باید محلول نارون را روی پوست صورت و پوست گردن خود بمالید. بعد از گذشت پنج دقیقه دوباره این کار را تکرار کنید. بعد از استفاده از این محلول صورت خود را نشویید و اجازه دهید که حداقل دوازده ساعت این ماده روی پوست صورت شما باقی بماند. این گیاه پوست منافذ پوست را جمع و سبب سفتی آن می شود.

ناگفته نماند که ماسک نارون کوهی (HAMAMELIS VIRGINICA) را می توان به دو شکل استفاده کرد. بصورت پوست کندن و سپس گذاشتن روی پوست و روش دوم بصورت محلولی.

 

 1. ماسک خاک رس 

  ماسک خاک رس 
  ماسک خاک رس

ترکیب خاک رس، سفیده تخم ‌مرغ، گلیسیرین و همچنین عسل می‌تواند به شما کمک کند تا یک ماسک طبیعی برای جوان ‌سازی پوست خود بسازید.

این مواد می‌توانند از خشک شدن شدید پوست شما جلوگیری کنند و باعث جوان ‌سازی پوست شما شوند. شما میبایست خمیر حاصل از ترکیب این مواد را روی پوست صورت خود بگذارید و اجازه دهید که پوست این مواد روی پوست صورت شما خشک شوند.

 

 1. ماسک روغن آرگان 
ماسک روغن آرگان 
ماسک روغن آرگان

ماسک روغن آرگان جزء آن دسته از محصولاتی می‌باشد که استفاده از آن تاثیر بسیار زیادی روی سلامت پوست دارد.

روغن آرگان از افتادگی شدید پوست جلوگیری می‌کند. و اگر به‌ صورت منظم استفاده شود می‌تواند پوست شما را جوان‌تر کند و آن را به حالت اولیه خودش بازگرداند. توجه نمایید که روغن آرگان اگر برای طولانی‌ مدت استفاده شود می‌تواند بدون هیچ ‌گونه مشکلی باعث جوان‌ سازی پوست شما شود.

اگر شما میخواهید که در درازمدت پوستی سالم و جوان داشته باشید، باید استفاده از این روغن را در دستور کار خودتان قرار دهید. این کار به شما کمک میکند تا بتوانید از فواید ویژه‌ای که این روغن برای شما دارد بهره ببرید.

نکته پایانی