کفش non_markingآدیداس
کفش non_marking آدیداس

با پوشیدن کفش non_marking هیچ رد پایی از خودتون به جا نگذارید!این خارق العاده است. اگه شما هم اهل ورزش تو سالن های سرپوشیده باشید حتما تا به حال با این مشکل رو به رو شدید که جای کفشتون روی سالن بمونه. یا اگه باشگاه دار هستید ممعمولا کف سالنتون بعد از مدتی خراب میشه . آدیداس با تولید این کفش های حیرت انگیز به کمک ما اومده!

non marking shoes
non marking shoes

چه کفش هایی non_marking هستند ؟

این کفش ها درواقع استفاده میشوند برای ورزش های سالنی مثل بستکتبال،والیبال، تنیس و… . درواقع این کفش ها برای این تولید شدند تا آسیب هایی که کفش های معمولی یا کلاسیک به کف سالن های چوبی یا کف های سرامیکی وارد میکردند دیگه ایجاد نشه .

از لحاظ فنی این کفش ها از زیره ی خاصی برخوردارند .که باعث اصکاک کمتر و یک سواری آرام و لطیف خواهد شد!

 زیره ی این کفش ها از نوعی رابر که نوعی لاستیک هست ساخته شده است .

رابر از هزاران مولکول به هم پیوسته برای ساختن زنجیره‌های طولانی و درهم تشکیل شده است. این زنجیره‌های مولکولی می‎توانند به آسانی از هم جدا شوند و دوباره به یکدیگر بپیوندند، این چیزی است که خواص الاستیک با انعطاف‌پذیری کششی را به وجود می‌آورد.

رابر همچنین از مقاومت سایشی فوق‌العاده‌ای حتی بالاتر از فولاد برخوردار است. این ماده از عملکرد فساد‌آور مواد شیمیایی رایج بی‌تأثیر است و می‌توان آن را محکم به فلز و همچنین پارچه متصل کرد.

به همین دلایل، رابربه ده‌ها هزار محصول مختلف قابل تبدیل است. این ماده لاستیکی را می‌توان برای برنامه‌های کاربردی اعم از مراقبت‌های بهداشتی تا سفر‌های فضای و حتی ساخت اسلحه نیز به کار برد. اما از لاستیک به طور عمده در ساخت زیره کفش، واشر و تایر خودرو استفاده کرد.

رابر در کفش
کاربرد رابر برای زیره ی کفش

چگونه کفش non_marking را تشخیص دهیم ؟

سوال خوبیست! در دنیای متقلبانه امروز متاسفانه ممکن است موقع خرید با این ادعای فروشنده مواجه شوید که کفشی که به شما نشان میدهد، از این تکنولوژی برخوردار است . اما پس از خرید و موقع استفاده متوجه شوید که کفش شما non marking  نیست .

نامی مد به شما روشی را خواهد آموخت که به راحتی کفش خود را راستی آزمایی کنید . تشخیص کفش اصل از تقلبی و یا تشخیص تکنولوژی کفش ها کار راحتی نیست اما با چند حرکت ساده تشخیص این کفش ها برای شما ممکن میشود .

 اگر قصد دارید بفهمید کفشی که در دست دارید non marking  هست یا نه .یک روش راحت اینکه با انگشت شصت خودتون به زیر کفش فشار وارد کنید جوری که یک تو رفتگی ایجاد بشه . اگر این تو رفتگی سریعا بهبود پیدا کرد و به حالت اولیه خودش برگشت یعنی کفش در دست شما یک کفش non marking  واقعی هست .

به همین راحتی! متوجه میشید که زیره ی کفش تا چه انئازه نرم و و دارای قابلیت ارتجاعی هست .

non marking  adidas کفش
non marking shoes adidas

ورزش های مختلف ،کفش های non_marking مختلف!

  گفتیم که محل استفاده از این مدل کفش های آدیداس در سالن هاست . اما همه ی ورزش هاس سالنی نیز تفاوت هایی باهم دارند و لذا آدیداس برای هر ورزش سالنی مثل بستکتبال یا بدمینتون و… کفش non marking  منحصر به فردی تولید کرده است .

تفاوت های کفش والیبال و بدمینتون

در تولید هر دوی این کفش ها از تکنولوژی کفش های non_marking بهره برداری شده است.اما تفاوت هایی با یکدیگر دارند :

زیره ی کفش والیبال از یک رابر چسبنده تولید شده است که برای حرکت به طرفین طراحی شده است .

اما زیره ی کفش بدمینتون از یک لایه ی نازک رابر تشکیل شده است تا تمرکز کمتری بر مرکز ثقل داشته باشد و در نتیجه تعادل بهتری را رقم بزند .

از نظر وزن کفش، برای بدمینتون تا جای ممکن این کفش را سبک تولید میکنند . اما وزن کفش والیبالیست ها میتواند ۲۶۰ تا بیش از ۳۱۱ گرم برای خانم ها و ۳۱۷ تا ۴۲۵ گرم برای آقایان باشد .

کفش دویدن آدیداس
کفش non_marking برای دویدن

آیا میتوان با کفش non_marking دوید ؟

باید توجه داشت که این نوع کفش برای استفاده در محیط های بیرونی تولید نشده اند .و هم چنین دویدن به عنوان یک فعالیت ورزشی خاص نیاز به کفش مخصوص خود دارد . که برند های مختلف از فناوری های به خصوصی برای تولید کفش های دویدن استفاده کرده اند . کفش هایی که به صورت کاملا حرفه ای از پای ما با سیستم های جاذب شوک و تکنولوژی هایی از این دست هنگام دویدن حمایت میکنند .