ست کردن کفش کتانی با لباس ورزشی
ست کردن کفش کتانی با لباس ورزشی

 

کفش ‌های کتانی جزو مهم ‌ترین بخش لباس ورزشی می‌باشند. آنها می‌توانند به ما کمک کنند تا با نشاط و راحتی بیشتری تمرین کنیم. و سلامت پاهای ما را تضمین کنند. شما نمی‌توانید هیچ‌ گونه ورزشی را بدون استفاده از کفش ‌های کتانی انجام دهید، زیرا ممکن است آسیب ‌های بسیار زیادی به شما وارد شود.

به همین دلیل ما در این مطلب قصد داریم برای شما در رابطه با نحوه ست کردن کفش کتانی و لباس ورزشی صحبت کنیم. و به شما بگوییم چگونه می‌توانید به ست کردن کفش خودتان بپردازید. و با استفاده از قوانین موجود در زمینه شما می‌توانید لباس ‌های ورزشی خودتان را با کفش های خود ست کنید و بدون هیچ ‌گونه مشکل و دغدغه‌ای به ورزش کردن بپردازید. هرچند کفش های ورزشی انواع مختلفی دارد اما در اینجا به اختصار توضیح میدهیم.

توجه نمایید که شاید ست کردن لباس‌ های ورزشی و کفش کتانی به اندازه‌ای لباس ‌های روزمره مهم نباشد اما اصلا این ‌طور نیست که شما بدون توجه به هیچ قانون و قاعده‌ای لباس ‌های ورزشی و کفش کتانی بپوشید و حتما باید هنگام آماده شدن برای ورزش کردن سعی کنید که از قوانین لباس پوشیدن در این زمینه بهره ببرید تا بتوانید با روحیه و انرژی بالایی ورزش کنید.

داشتن ظاهر مناسب هنگام ورزش کردن می‌تواند حس و حال و انرژی بسیار زیادی را به شما انتقال دهد. لذا شما می‌توانید با استفاده از قوانینی که در این زمینه وجود دارند بدون هیچ ‌گونه مشکل و دغدغه‌ ای یک ظاهر ورزشی زیبا داشته باشید. و از پوشیدن لباس ‌های ست و جذاب لذت ببرید. به‌ هر حال اگر شما نیز کنجکاو هستید تا بیشتر در این ‌رابطه بدانید، ما را تا انتهای این مطلب همراهی کنید.

 

ست کردن کفش کتانی و شلوار ورزشی (گرمکن)

ست کردن کفش کتانی و شلوار
ست کردن کفش کتانی و شلوار

شلوار و شلوارک جذب

اگر شما دوست داشته باشید که کفش کتانی خودتان را با شلوار ست کنید باید سعی کنید که حتما از شلوار های تنگ استفاده کنید. توجه داشته باشید که شلوار هایی که معمولاً برای ست کردن با کتانی مورد استفاده قرار می‌گیرند شلوار های کاملاً تنگ و چسبانی هستند که کمی نیز بالاتر از سطح کتانی قرار می‌گیرند. اگر دوست دارید استایلی همراه با مد و زیبا داشته باشید، باید حتما سعی کنید که برای ورزش کردن به ‌هیچ‌ عنوان از شلوار های گشاد استفاده نکنید.

توجه نمایید که شلوار های تنگ شما می‌توانند به هر رنگی باشند اما تنگ بودن آن ‌ها موردی بسیار مهم و حیاتی می‌باشد.

اگر شما قصد داشته باشید که از شلوارک ها استفاده کنید، هیچ‌ گونه ممنوعیتی برای شما در این زمینه وجود ندارد و شما می‌توانید شلوارک ‌های گشاد خودتان را نیز با کتانی ‌های خودتان ست کنید. اما اگر فاصله شلوارک شما با کتانی کم باشد استفاده از شلوار ها و شلوارک‌ های تنگ گزینه مناسب ‌تری برای شما خواهد بود.

به‌ هر حال این سلیقه شماست که قصد داشته باشید به چه روشی لباس ‌های خودتان را با کتانی ست کنید. اما یک قانون نانوشته موجود در این زمینه به شما می‌گوید که برای ست کردن شما باید از  کتانی با شلوار تنگ استفاده کنید.

 

به حجم کتانی خود دقت داشته باشید 

مورد دیگری که شما حتما باید هنگام ست کردن کفش کتانی با لباس ورزشی خودتان به آن دقت و توجه داشته باشید این است که به حجم کتانی خود دقت داشته باشید. کتانی ‌های ظریف ‌تر معمولاً راحت‌تر با اجزای لباس ‌های شما ست می‌شوند و می‌توانند در هر رنگ مورد استفاده قرار بگیرند. اما اگر شما به کتانی ‌های زمخت تر و  بزرگ‌تری علاقه ‌مند هستید سعی کنید که برای بهتر کردن استایل خودتان از رنگ‌ های تیره‌ تر این کتانی ‌ها استفاده کنید تا بتوانید بدون هیچ ‌گونه مشکلی به ست کردن لباس ‌های خودتان بپردازید.

 

توجه به رنگ کتانی هنگام ست کردن 

مورد دیگر و بسیار مهمی که شما حتما باید هنگام ست کردن کفش کتانی با لباس‌ های ورزشی خود به آن دقت و توجه داشته باشید این است که ست کردن هیچ ‌گاه به این معنی نیست که شما یک‌ رنگ مشابه را برای پوشیدن لباس‌ های خودتان انتخاب کنید. بلکه در بسیاری از موارد انتخاب دو رنگ کاملاً متفاوت نیز می‌تواند زیبایی بسیار زیادی را برای شما خلق کند.

همچنین شما می‌توانید رنگ کفش را با کوچک ‌ترین اکسسوری های خودتان مانند کش مو ها، بازوبند ها، مچ بند ها، و یا با رنگ جوراب خودتان ست کنید. و هیچ ‌گونه ضرورتی برای شما در این زمینه وجود ندارد که کتانی ‌های شما باید حتماً در یک‌رنگ با لباس ‌های شما باشند. برای مثال اگر لباسی که شما می‌پوشید تک‌رنگ باشد، می‌توانید از هر رنگ کتانی که می‌خواهید استفاده کنید.

یا اگر لباس ‌های شما رنگی می‌باشد، می‌توانید یک ‌رنگ مکمل و یک ‌رنگ خنثی استفاده کنید. برای مثال اگر لباس ‌های ورزشی شما بنفش می‌باشند شما می‌توانید از رنگ زرد و یا سفید استفاده کنید. تا بتوانید زیبایی خاصی را برای خودتان داشته باشید.

همچنین توجه به فصلی که در آن هستید نیز می‌تواند به شما کمک کند تا در زمینه ست کردن لباس ‌های خودتان موفق ‌تر عمل کنید. برای مثال در فصل زمستان بهتر است که شما از لباس ‌های ورزشی و کتانی با رنگ‌ های گرم و در فصل تابستان از لباس ‌های ورزشی و کتانی با رنگ ‌های شاد استفاده کنید.

 

به نحوه طراحی کتانی خود و جوراب خود دقت کنید 
به نحوه طراحی کتانی خود و جوراب خود دقت کنید
توجه به هماهنگی طرح کفش و جوراب

مورد دیگری که می‌تواند به شما کمک کند در زمینه ست کردن کفش کتانی خود با لباس ‌های ورزشی خود موفق ‌تر عمل کنید. این است که به ‌نحوه طراحی کتانی خود و همچنین پوشیدن جوراب دقت داشته باشید.

همانطور که میدانید، کتانی ‌ها در انواع مختلف و متفاوتی طراحی و تولید می‌شوند. برخی از این کتانی ‌ها ساقدار می‌باشند و برخی دیگر از آن ‌ها بدون ساق هستند. انواع مختلفی از کتانی ‌ها به ‌صورت ظریفی طراحی شده‌اند و انواع دیگر آن‌ ها بسیار زمخت و بزرگ می‌باشند.

شما باید حتما هنگام استفاده از این کفش ‌ها یک استایل مناسب برای خود انتخاب کنید. برای مثال اگر شما می‌خواهید که کتانی‌ های ساده‌ای را بپوشید، باید به نسبت آن لباس ‌های ورزشی ساده‌ای را نیز داشته باشید. اما اگر به کتانی ‌های زمخت و رنگارنگ علاقه ‌مند هستید، به طبع هماهنگ کردن لباس ‌های خودتان نیز باید با رنگ کتانی‌ های شما باشد.

استفاده از رنگ جوراب مناسب نیز در زمینه پوشیدن کتانی بسیار مهم می‌باشد. رنگ جوراب غالب برای لباس ‌های ورزشی معمولاً رنگ سفید می‌باشد اما شما می‌توانید از رنگ ‌های متفاوت دیگر نیز بهره ببرید.

توجه نمایید که استفاده از جوراب های رنگی باید کاملاً حساب ‌شده و شما باید با استایل شما هماهنگی داشته باشد. به‌ هر حال استفاده از رنگ‌ های شاد برای جوراب ‌ها می‌تواند تزریق انرژی خوبی را به شما به ‌عنوان یک ورزشکار داشته باشد.