تکنولوژی کفش دویدن
تکنولوژی کفش دویدن اسکچرز و آدیداس

‌با شناخت تکنولوژی های کفش های مختلف شما میتوانید انتخاب آگاهانه تری داشته باشید .و کفش مناسبتری رابرای فعالیت خود تهییه کنید در این مظلب نامی مد قصد دارد تا شما را با تکنولوژی کفش های رانینگ یا کفش مخصوص دویدن آشنا کند . تکنولوژی کفش دویدن اسکچرز و آدیداس به عنوان دو برند مشهور در این زمینه موضوع بحث ماست . اگر اهل ورزش و دویدن های تفریحی هستید این مطلب را از دست ندهید .

تکنولوژی کفش دویدن اسکچرز

.برند اسکچرز یک برند مشهور جهانی است . تولیدات اسکچرز در زمینه ی کفش مخصوص دویدن و کفش های پیاده روی مثال زدنی است . یکی از بهترین کفش های دویدن اسکچرز مدل go run ultra  میباشد.

این کفش طراحی خیره کننده و جذابی دارد . اما پرداختن به زیبایی تولید کنندگان را از توجه به استاندارد سازی این کفش غافل نکرده است . کفش های اسکچرز ضمن زیبایی از حمایت های لازم برای پاهای شما برخوردارند .

اسکچرز تمام تلاش خود را میکند تا پاسخ مثبتی به نیاز های روز بازتر داشته باشد و این همان دلیل محبوبیت جهانی این برند است . کفش go run ultra یکی از تولیدات منحصر به فرد کمپانی اسکچرز است که ضمن اینکه برای هر محیطی مناسب است و کفش کاربردی میباشد . ویژگی های لازم برای کفش مخصوص دویدن را نیز داراست .

راحتی کفش GO RUN

کفش go run  اسکچرز به قدری راحت است که ورزشکار هنگام دویدن وزن کفش را حس نمیکند . شما با پوشیدن این کفش احساس میکنید که پابرهنه در حال دویدن هستید .این کفش با سبکی فوق العاده خود راحتی و سرعت بالا را برای شما به ارمغان می آورد . شاید با توجه به ظاهر این مدل کفش باور نکنید که تا چه میزان این کفش سبک وزن است .

باوجود استحکام لایه های بیرونی این کفش اما فوق العاده انعطاف پذیر است . به همین خاطر در هر محیطی میتوانید با این کفش حتی در محیط های سنگلاخی به راحتی ورزش کنید .

go run

طراحی منحصر به فرد این کفش به گونه ای است که قسمت پاشنه و میانی کفش ارتفاع بیشتری دارد که به دلیل ضخامت بیشتر است و ممکن است تصور کنید که با پوشیدن این کفش چون پاشنه ها بالاتر از پنجه هستند نمیتوانید به راحتی بدوید اما وقتی از این کفش استفاده کنید خواهید دید که تا چه اندازه کفش با پای شما مطابقت خواهد  داشت .

فناوری EVA در لایه میانی کفش اسکچرز

قسمت‌های پایینی (Outsole) و میانی (Midsole) این کفش آن‌قدر ارتباط نزدیکی با یکدیگر دارند که حتما باید بحث در مورد آن‌ها را به صورت موازی پیش برد و هم‌زمان در مورد هر دوی آن‌ها صحبت کرد. در قسمت میانی کفش از ماده‌‌ای با جنس EVA یا همان اتیلن وینیل استات استفاده شده‌است.

این ماده، ترکیبی شیمیایی با خاصیت الاستیکی بالا است که در عین حال، استحکام بالایی هم دارد؛ در نتیجه ضربه و شوک را به خوبی جذب می‌کند. اسکچرز در کفش Go Run Ultra از نوع خاصی EVA استفاده کرده که رزالایت (Resalyte) نام دارد .و مدلی تغییر یافته و بهبود پیدا کرده از همان اتیلن وینیل استات است.

این ماده به شیوه‌ی تزریق مذاب شکل می‌گیرد و کمی هم خاصیت شکل‌پذیری دارد. در حالی که اکثر سازندگان کفش‌های ورزشی از ماده‌ی EVA استفاده می‌کنند، اسکچرز کاملا راه خود را می‌رود و به استفاده از رزالایت اصرار دارد.

تکنولوژی زیره ی کفش اسکچرز

برای  یک دونده بسیار مهم است که هنگام فرود کدام قسمت از پای او زمین را در ابتدا لمس کند . در قسمت پایینی کفش go run  از ساختاری به نام  mstrike  استغاده شده که باعث شده است کفش شکلی کمانی داشته باشد . این کمانی بودن کفش باعث میشود در حین دویدن فشار از قسمت میانی پا برداشته شود و به پنچه ی پا هم انتقال پیدا کند .

توزیع فشار در قسمت های مختلف پا باعث میشود تا آسیب کمتری به دونده برسد . سیستم mstrike کاری می کند که با قرار گرفتن درست  کف پا روی سطح زمین ، بدن بتواند خود را به نحوی تنظیم کند تا ضربه به بهترین شکل جذب شود . به کار گیری این فناوری باعث بهبود بخشیدن کیفیت دویدن هم می شود .

تکنولوژی کفش دویدن اسکچرز

تکنولوژی خیره کننده و اعجاب انگیز دیگری که در این کفش وجود دارد GO IMPULSE  است . این سنسور ها در کف کفش تعبیه میشوند و سیگنال هایی به مغز میفرستند که باعث میشود مغز نحوه ی قرار گرفتن پا روی زمین را دریابد و باتوجه به آن دستوراتی برای اصلاح گام برداشتن صادر کند .

این تکنولوژی باعث میشود که تعادل فرئ هنگام دویدن حفظ شود . ۳۰ تا از این سنسور ها در کف کفش و با ایجاد حفره های عمیقی ایجاد شده اند .

کفی کفش رانینگ اسکچرز

یکی دیگر از ویژگی های مهم این کفش این است که پا در این کفش زندانی نمیشود ! چراکه فضای کافی دارد . بدنه ی کفش کاملا نرم است و دورتادور آن بالشتگ گذاری شده است . درون کفش یک لایه کفی طبی وجود دارد که باعث میشود دونده راحتی بیشتری را تجربه کند .

این کفی قابل تعویض است و اگر مایل باشید که فضای عمقی بیشتری را داشته باشید میتوانید کفی را خارج کنید .

 کفش GO RUN کفش برای تمام فوصول!

کفش GO RUN ULTRA  برای دویدن ساخته شده است و هرچند بیشتر مناسب دویدن در پارک و پیست های دو است ولی میتوان با این کفش انعظاف پدیر و سبک در محیط های جنگلی و کوهستانی تمرینات دوی خود را انجام دهید .

تکنولوژی ADIPRENE در کفش و کتانی آدیداس

کفی نرم و بالشتک های نرم دور تادور آن و وزن سبک و سنسور های تعبیه شده در کف آن همگی کفش دویدن آدیداس را به وجود آورده است که باعث موفقیت بیشتر یک دونده خواهد شد .

در زیره کفش آدیداس فناوری خاصی به کار رفته است . تکنولوژی ادیپرن مختص برند آدیداس است . ادیپرن در زیره کفش رانینگ آدیاس تعبیه میشود که وظیفه ی آن حفاظت از پاشنه ی پای دونده است . این فناوری در واقع یک لایه ی لاستیکی است که قادر است ضربات وراده بر پاشنه ی پا را تا حد زیادی کنترل کند  .

تکنولوژی کفش دویدن آدیداس

این کفش کمک شایانی به سرعت دونده ها میکند . چراکه فناوری ادیپرن آدیاس به کمک آنها می آید . این تکنولوژی ضمن مراقبت از پاشنه ی پا انرژی را از ناحیه ی پاشنه ی پا رها میکند و آن را به جلوی پا منتقل میکند . این امر باعث میشود تا گام های روب هجلو راحت تر برداشته شود .

چرا محافظت از پاشنه ی پا در هنگام دویدن و پیاده روی از اهمیت بالایی برخوردار است ؟

 یکی از مشکلات اصلی دونده ها آسیب هایی است که به مفاصل آنها وارد میشود . یکی از درد هایی که ورزشکاران دونده تجربه میکنند .فاشیا پلانتر نام دارد . فاشیا پلانتر رباطی است که پاشنه ی پا را به انگشتان متصل میکند .

یکی از عواملی که میتواند این آسیب ها رابه حداقل برساند استفاده از کفش مناسب پیاده روی کفش رانیگ حرفه ای است .

براساس آمار دونده ها بیشتر از ناحیه ی پاشنه آسیب میبینند . لذا کمکی که تکنولوژی کفش رانینگ آدیداس به دونده ها میکند بسیار شایان توجه است .