تکنولوژی نایک و اسکچرز
تکنولوژی های نایک و اسکچرز

در این مطلب سعی داریم به طور خلاصه شما را با دوتا از تکنولوژی های معروف کفش های اسکچرز و نایک آشنا کنیم. در میان تکنولوژی نایک و اسکچرز ، فناوری های گوگا مکس و ایر نایک بسیار پر طرفدار هستند .

فناوری‌ گوگا مکس اسکچرز

 برند اسکچرز همواره از فناوری های نوین دنیا در تولید کفش های خود بهره برده است .تخصص اصلی کمپانی اسکیچرز تولید کفش های پیاده روی است . لدا از سال ۱۹۹۲ تا به امروز هر فناوری که لازمه ی کفش مناسب پیاده روی باشد را به کار گرفته است . این امر باعث راحتی مثال زدنی کفش های اسکچرز شده است .

یکی از ویژگی های این کفش ها این است که هرکس با پوشیدنشان حس میکند که این کفش دقیقا برای او ساخته شده است . برند اسکچرز همیشه سعی داشته است کفش هایی را تولید کند که مطابق فرم پاها و استایل حرکتی مصرف کننده باشد.

تکنولوژی کفش اسکپرز

فناوری ۵th Gen نسل پنجم

اسکچرز در لایه ی میانی کفش های خود از تکنولوژی فوم نسل پنجم اختصاصی خودش استفاده کرده است . ویژگی خاص این فوم ها نرمی و سبکی فوق العاده آنهاست . اسکچرز برای تولید کفش های بانوان توجه ویژه ای به آناتومی بدن خانم ها دارد . طراحی منحصر به فرد این کفش ها باعث راحتی دو چندان میشود . وقتی با کفش اسکچرز گام برمیدارید فشارهای ناشی از قدم زدن و ضربات ناشی از برخورد با زمین خنثی میشود و این یعنی شما میتوانید مدت بیشتری را پیاده روی کنید .

این فناوری های نوین باعث میشود تا حد زیادی مانع از تحمیل فشار به کمر و ستون فقرات میشود .اگر شما یک فرد شاغل یا ورزشکار هستید یا دانشجویید و ساعتها در حال پیاده روی هستید کفش های اسکچرز انتخاب مناسبی خواهد بود .

فناوری GogaMax اختصاصاً برای شما

در ابتدای متن به شما گفتیم که هر کسی با پوشیدن کفش های اسکچرز احساس میکند که این کفش برای شخص او ساخته شده است . تعجب نکنید!

اسکچرز با استفاده از فناوری گوگا مکس در لایه ی میانی و کفی کفش های خود این معجزه را رقم میزند.

فناوری گوگا مکس باعث  میشود تا لایه ی میانی کفش بعد از مدتی مطابق با فرم طبیعی و ایده آل پای شما شود. این فوم ها دارای حافظه هستند و این قابلیت را تا به مرور زمان شکل پای شما را به خود بگیرند .

این تطابق با پای شما باعث میشود تا حمایت بیشتری از قوس پای مصرف کننده با این کفش رخ دهد .در نتیجه مفاصل زانو و ستون فقرات از فشار کمتری برخوردار خواهند بود.

تکنولوژی ایرنایک

تولد تکنولوژی ایر در برند نایک

درسال ۱۹۷۸ نایک از تکنولوژی جدید خود رونمایی کرد . این فناوری نوین ایر نام داشت .تولید کننده ی این فناوری  فرانک رودی نام دارد .

رودی که خود از مهندسین ناسا بود ایده ی این کار را از کلاه های فضانوردان ناسا برداشت .

در لایه میانی کفش های نایکی فضایی خالی تعبیه کرد و آن فضا را با محفظه هایی پر از گاز پلی اورتان غلیظ قرار داده میشد .این اقدام باعث میشود تا فشار کمتری به کمر و زانو میشود .

تکنولوژی نایک ایر (AIR) در سال ۱۹۷۹ به چرخه  ی تولید وارد شد .

خلاصه‌ای از ویژگی های بارز نایک ایر

تکنولوژی نایک ایر در حقیقت با لایه گداری در زیر پاشنه ی پا فشار را به طور کامل از روی پا و ستون فقرات فرد برمیدارد .این باعث میشود شما یتوانید ساعتهای طولانی تری با این کفش ها پیاده روی کیند و کمتر احساس خستگی کنید .

  .NIKE AIR به کمک این محظه های گاز در ناحیه ی پاشنه باعث میشود تا ساق پا ی شما از حمایت بیشتری برخوردار باشد .

ضمنا استفاده از این تکنولوژی در کفش های نایک باعث میشود تا پنجه ی پای فرد در موقعیت بهتری باشد و عملکرد بهتری هنگام پیاده روی داشته باشد .

کفش های نایک ایر برای فعالیت هایی که پرش های پی در پی دارند بسیار مناسب است . چراکه به هنگام فرود خاصیت ارتجاعی این مدل کفش ها ضربات زمین را خنثی میکند . در نتیجه این تکنولوژی به ورزشکاران به ویژه بستکتبالیست ها کمک شایانی نموده است .

با مقایسه تکنولوژی نایک و اسکچرز میتوانید به هنگام خرید انتخاب بهتری داشته باشید .